Колку пати сме заборавиле да го налиеме цвеќето? За среќа, сега постои саксија за цвеќе “The Natural Balance”, која го потсетува сопственикот кога на тлото му е потребна хидратација. Теглата и спремникот се поделени со помош на дел кој ја пропушта водата, а изработен е од теракота. Тоа овозможува водата да оди до коренот и тоа само кога на растението му е потребна.

Студиото Lorier кое стои зад “The Natural Balance” саксиите, верува дека овој едноставен производ  го прави животот полесен и забавен. Со нежно затресување на саксијата, билката постепено се храни, а кога и е потребна вода, саксијата се наведнува.

bbd3e556f0a613329c9f7309b5f9bc98-original

8929ad8e5e671bca10cba78922efc439-original 94044092d93a4bc62440b5dee8dac4e8-original

753e7561cb9e14a648d11f0efa53b5d9-original7ee0360c342dc2ea2ada6e1d03816776-original

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФантастична ревија на Chanel Pre-Fall 2017. во Ritz Paris!
Следна објаваПроект за мост со зеленило во Лондон
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР