chanel1Karl Lagerfeld се претстави со прекрасна модна ревија Chanel Pre-Fall 2017 колекција во Ritz Paris. Под името Paris Cosmopolite 2016/2017 Métiers d’Art колекција, Lagerfeld не запозна со луксузната линија која ја претставија познатите: Cara DelevingneLily-Rose Depp, Georgiа May Jagger и Lottie Moss. 

Во оваа сезона Chanel е фокусиран на палетата на кремасти бои, бела, златна, темно сина и стандардно црната. Силуетите се инспирирани од модата нa првата половина oд XX век, а популарната јакна на Chanel, доби цветни апликации и бисери.

Капутите доаѓаат со волумен, додека фустаните се украсени со сјајни украси и додатоци. За вечерната облека, здолништа од тул, пердуви и машни од плиш кои со себе ја носат party” атмосферата на модната писта на Chanel.

chanel2

chanel8

chanel5

chanel3

chanel10

chanel6

chanel9

chanel4

chanel7chanel12 chanel11

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКое време во денот е најдобро за вежбање!
Следна објаваУмна саксија за цвеќе!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР