Со поглед во далечина и минималистички дизајн, удобната планинска куќа -“Haus Wiesenhof”, наречена по своите архитекти, создадена е како место за мир и контемплација. Резиденцијата е силно поврзана со природата преку балконите и терасите на различни нивоа и заради дрвените облоги кои создаваат изглед на дрвена планинска куќа.

Вилата која служи како викендица се наоѓа во St. Johan во Tirol – Австија, а ја карактеризира рустикална едноставност и мир. Совршено место за бег од стресот и одмор.

Куќата има неколку дневни простории со модерен минималистички декор, неколку парчиња мебел кои одговараат на вкусот на сопствениците и нивните потреби. Природниот камен, дрвото и железото, се користени за дефинирање на рустикалната есетика на домот.

haus-wiesenhofhaus-wiesenhof-brightnesshaus-wiesenhof-viewhaus-wiesenhof-charcoal-interiorstaircase

wooden-ceiling

lovely-inspired-by-nature-detailswood-and-light

bathroom1

simplicitycarpets-simplicity

bath-room-1-copyhaus-wiesenhof-wood

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСтара фабрика редизајнирана во прекрасен модерен стан!
Следна објаваХоливудските глумици без шминка за календарот на Pirelli 2017!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР