Старата фабрика во Лондон е редизајнирана во шарен и анимиран дом, темелно дизајниран од страна на тимот на Cloud Studios. Овој разигран и уметнички стан, нуди добри вибрации на секој чекор.

Отворениот план на домот вклучува: дневен престој, кујна и трпезарија со природно светло во изобилие, што на станот му ја дава оригиналната карактеристика. Динамиката во станот ја даваат бројните линии, кои вниманието на гледачот го упатуваат кон сите делови на енетериерот.

Станот има две спални соби и голем отворен дневен простор. Архитектонските детали создадоа индустијски впечаток со помош на бетонскиот sид, рамките на прозорите и голите цевки. Чистите линии и високите sидови, совршено се вклопуваат со светлиот под и современата кујна.

architecture-modern-loft-1-1

interior-modern-loftmodern-loft-5-1design-modern-loft

modern-loft-3-1

modern-loft-4-1

modern-loft-7-1modern-loft-8-1modern-loft-83modern-loft-812

modern-loft-10-1modern-loft-11modern-loft-9-1

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСинергија на креативните идеи од северна и јужна Европа
Следна објаваМодерна алпска куќа создадена за мир и контемплација!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР