Хостелот “Book and Bed” во Токио стана голем хит. Веднаш по него се отвори и вториот хостел  “Book and Bed“2, во Кјото. Овие хостели нудат спиење во лежаи изградени внатре меѓу полиците со книги. За читање гостите можат да изберат 5000 книги, од богатата збирка на англиски и јапонски јазик. Хостелот има 20 лежаи, а цените  се 39 долари за ноќ. Плаќањето се врши само со картица, затоа ако планирате да одите во посета на Јапан, не го заборавајте тоа.

bookstore-hostel-book-and-bed-tokyo-kyoto-2 bookstore-hostel-book-and-bed-tokyo-kyoto-3 bookstore-hostel-book-and-bed-tokyo-kyoto-5 bookstore-hostel-book-and-bed-tokyo-kyoto-6 bookstore-hostel-book-and-bed-tokyo-kyoto-7 bookstore-hostel-book-and-bed-tokyo-kyoto-8 bookstore-hostel-book-and-bed-tokyo-kyoto-9 bookstore-hostel-book-and-bed-tokyo-kyoto-11

СПОДЕЛИ
Претходна објаваYamamay со гламурозна и заводлива новогодишна колекција!
Следна објаваМодерен и минималистички стан во Виена!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР