Good things are in the details…Yamamay Christmas collection 2016!
screenshot-2016-11-27-20-40-14-1
Главната цел на италијанскиот бренд Yamamay е да ги задоволи желбите и потребите на жените, нагласувајќи ја нивната убавина. Големиот избор на стилови и дизајн, овозможува да се нагласат најатрактивните карактеристики на женското тело. Со темен или светол тен, слаби или со облини – не е важно, секоја жена е прекрасна на свој начин.

Ексклузивната Новогодишна колекција на Yamamay е гламурозна, интригантна и заводлива. Колекцијата ја слави сензуалноста на секоја жена.

1600

За празниците кои следат, брендот Yamamay дизајнираше оригинални и единствени производи, кои ниедна жена не може да ја остави рамнодушна. Целата колекција дише со сексуалнотност и заводливост.
800n
Новогодишна колекција на Yamamay претставува префинетост и заведување во црвена и црна боја. Колекцијата ги прати трендовите, изработена е од најкавалитетени материјали и големо внимание им е посветено на деталите.
Сензуалната Новогодишна колекцијадокажува дека брендот Yamamay ја демонстрира вистинската љубов и почит кон сите жени.

800f
800b
800800d

СПОДЕЛИ
Претходна објава“Come Together”: краток филм на H&M со Adrien Brody!
Следна објаваХостел кој нуди интересно преноќување меѓу книги!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ