Поминаа неколку години откако не сме виделе нешто ново од Wes Anderson, а по се изгледа ќе поминат уште неколку, додека режира нов филм. Но, благодарејќи на H&M, под негова режисерска палка ни доаѓа краткиот четриминутен филм. Популарниот шведски high-street бренд го ангажираше со Оскар наградениот режисер, чие име стои зад новогодишната реклама!

“Come Together,” е филм во  кој Adrien Brody го игра кондуктерот во возот, кој на Бадник патува за низ снежни предели. “Оваа приказна би требало да одекне во светот повеќе од било кога, затоа што денес живееме во време, кога сите би требало  да ги гушнеме непознатите”, кажа Adrien Brody во службената изјва.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСело на милионери
Следна објаваYamamay со гламурозна и заводлива новогодишна колекција!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР