maxresdefault

Режија: Mike Mitchell

Актери: Ана Кендрик, Џастин Тимберлејк, Расел Бранд, Џејмс Корден, Гвен Стефани

Траење на филмот: 91 Минути

Кога станува за анимација настаната како плод на фантазијата на креаторите на Шрек, можеме сите да се согласиме дека се работи за нешто неверојатно интересно и возбудливо. Па, можеби и анимација на годината!

Погледнете ја приказната за слатките весели Тролови, кои го минуваат пеејќи и гладните Бергенс, кои постојано наоколу демнат.

Но, што ќе се случи кога еден Бергенс ќе киднапира толку многу тролови, што останува на двајца мали јунаци да ги спасат. Сепак, што се два малечки Тролови во споредба со еден голем Бергенс.

Од голема надеж е тоа што на овие тролови, гласовите ги позајмија Џастин Тимберлејк и Ана Кендрик. Одвоете 91 минути уште оваа недела, да погледнете како оваа авантура ќе заврши!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава11 жени кои го промениле светот!
Следна објаваGigi Hadid и Tommy Hilfiger спремни за претстојните празници!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР