3888

Фотограф: Julio Cesar

Посетител гледа во “Обичниот човек” од Македонскиот уметник Жарко Башески, на изложбата Fifty Years of Hyper-realistic Sculpture exhibition – Monterrey Mexico

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрекрасен скандинавски стан од соништата!
Следна објаваЕсенската Bridal колекција на Saab – дизајнирана за вистински принцези!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР