0

Инферно

Режија: Ron Howard

Актери: Felicity Jones, Tom Hanks, Ben Foster, Omar Sy, Irrfan Khan

Филм за сите фанови на пишаниот збор на Ден Браун и за сите фанатици на добриот трилер и акција.

Се чини дека авантурите на Роберт Ландам немаат крај.

Откако се буди во болничкиот кревет во Фиренца, Ландам нема идеја за случувањата последните неколку дена. Станува мета на убијци, а моќните државници од целиот свет бараат едно нешто, а без генијалните познавања на Роберт остануваат со празни раце. Заедно со докторката Сиена Брукс, Ландам се среќава со најзагадочната мистерија досега, дури поголема од онаа на „Ангели и демони“ и  „Кодот на Да Винчи“.

1

2

Ние единствено од Вас бараме е да издвоите 129 минути од Вашето време уште оваа недела и да го погледнете Инферно.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (24.10 – 30.10)
Следна објаваМузичка препорака | Rag’n’Bone Man
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР