tumblr_ml83o9QJFx1s0fzano1_1280

Вистинска уметност е да се направи добар пијалак – коктел. Ви претставуваме неколку освежителни коктели, и се’ што  ви е потребно да ги подготвите. За секој коктел се наведени состојките и потребните количини, а на вас е да го одберете омилениот и да си ја почестите душата. Направете си сами коктел и уживајте со содржините на Дивиан Артс :)

Коктел Zombie Коктел White Russian Коктел Wallbanger Коктел Tequila Sunrise Коктел Starts&Stripes Коктел Screw Driver Коктел Rum&Cola Коктел Pusse Cafe Коктел Pina Colada Коктел Mint Julep Коктел Margarita Коктел Long Island Ice Tea Коктел John Collins Коктел Joey's Drink Коктел Ice Pick Коктел Gin&Tonic Коктел Gimlet Коктел Daiquiri Коктел Bloody Mary Коктел Alexander

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛетен тренд – костими за капење со висок струк
Следна објаваАксесоарите на француска куќа Van Cleef&Arpels
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ