12

Под диригентската палка на легендарниот Stephane Lissner, диригент на Операта во Париз и Aurelie Dupont, директор на балетот, на 24ти септември започна новата сезона 2016/2017 на Париската опера и балет. Гламурозното гала отварање помина во идилична атмосфера, онака како што доликува за ваква престижна установа. За време на настанот, скалите во објектот беа украсени со голем број цветови инспирирани од животот во џунглата. На отварањето присуствуваа околу 600 гости. Погледнете во каков амбиент се изведе сето тоа.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВо Дубаи повторно се гради најголемата зграда на светот!
Следна објаваFiorella Rubino – plus size со ултра модерна и женствена колекција!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ