Пред околу една недела, небото над Њујорк беше обоено во различни нијанси на розова, виолетова и жолта кои го исполнија целиот град со магичен амбиент. Ваквата несекојдневна сцена не остана незабележана од многубројните жители и туристи во овој град кои направија одлични фотографии токму за време на зајдисонцето. Ние ви прикажуваме дел од нив, а вие уживајте во поетичните урбани пејзажи од „Големото јаболко“.

1

@azeryesil

2

@deborahgenevra

3

@egyptianking420

4

@92.0712

5

@al3x.nyc

6

@jacquinyc9

7

@jacquinyc9

8

@baharekural

9

@miss.hannahrose

10

@mtalirr

11

@theogandrea

12

@lolatwo2

СПОДЕЛИ
Претходна објава15 комбинации на бои за есен
Следна објаваГламурозен моден настан: MARELLA 10 години во Скопје
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР