0Добриот вкус не подразбира само купување квалитетни парчиња облека и детали, туку и да знаете како да ги комбинирате, особено кога се боите во прашање. Со доаѓањето на есента, температурите постепено се снижуваат, па слоевитото облекување одново е императив. Притоа, најголемиот моден предизвик е како да се облечете пријатно и комфорно, а да изгледате убаво и разиграно, полни со енергија и живост. По 20-те комбинации на бои за есен кои веќе ги претставивме, овојпат ви нудиме уште 15 модни предлози за есенската сезона, со атрактивен и актуелен спој на тонови, особено кога се модните додатоци и аксесоари во прашање. Инспирирајте се од примерите во нашата галерија и пронајдете ја совршената палета за модерен изглед со стил.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

СПОДЕЛИ
Претходна објаваCopenhagen, градот во кој живеат најсреќните луѓе на светот
Следна објаваБоите на зајдисонцето во Њујорк
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ