nas

Новото годишно време значи и време за нови мирисни ноти. Лесните и цветни летни мириси заменете ги со посилни, долготрајни парфеми со кои со сигурност ќе оставите впечаток. Оваа есен одберете еден од новите парфеми кои се најдоа на пазарот. Меѓу нив и долгоочекуваниот Chanel No. 5 L’Eau, најновиот член на француската модна куќа. Том Форд ни го предлага Vert Boheme со мирис на магнолија и и темјанушка, а Ив Сен Лоран го претставија следбеникот на Paris и Parisienne, Mon Paris. Погледнете ја нашата галерија и одберете си парфем по ваш вкус.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОсветлување на домот во боите на есента
Следна објава8 книги кои секој човек мора да ги прочита
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР