Станува збор за куќи викендици или поточно, уредени кујни во рустичен стил.

Лавабото во кујната е место каде што најмногу време поминува домаќинката, затоа ги одбравме овие 10 идеи, да препознаете каде и во какво опкружување најдобро ви одговара да го сместите вашето лавабо. Најмногу внимание во овој избор, посветивме на природното светло кое допира до лавабото и целата кујна.

 

cozy-and-chic-farmhouse-kitchen-decor-ideas-12 (1)if-you-choose-a-copper-farmhouse-kitchen-sink-it-would-definitely-stand-out

cozy-and-chic-farmhouse-kitchen-decor-ideas-31 cozy-and-chic-farmhouse-kitchen-decor-ideas-7cozy-and-chic-farmhouse-kitchen-decor-ideas-5

cozy-and-chic-farmhouse-kitchen-decor-ideas-28 (2)

cozy-and-chic-farmhouse-kitchen-decor-ideas-29-554x774 (1)

cozy-and-chic-farmhouse-kitchen-decor-ideas-3

cozy-and-chic-farmhouse-kitchen-decor-ideas-9-554x788 (2)

cozy-and-chic-farmhouse-kitchen-decor-ideas-13

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСветски ден на пивото: Се што не сте знаеле
Следна објаваХороскоп од 08.08. – 14.08.2016 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР