ОВЕН

Работа – По краткиот одмор, повторно сте во полна форма за работа. За започнување на сопствен бизнис, треба да почекате додека не се исполнат сите услови како и финансиските средства.

Љубов – Во љубовта добро ви оди, дури подобро одколку што очекувавте. Таа личност не ви излага од глава.

Здравје – Добро се чувствувате оваа недела.

БИК

Работа – Ви досади да ги подучувате помладите колеги. Имате чувство дека другите немаат почитување кон вас. Гледајте да ја искорисите секоја шанса на работното место.

Љубов – Доколку сте во стабилна врска, можеби е време да размислите –  да и дадете званичен статус.

Здравје – Чувствувате замор.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Не се откажувајте од целта. Ви се чини дека ништо не ви оди од рака, а всушност, sвездите се на ваша страна.

Љубов – Мечтаете за романтично патување, но о чекате правиот датум. Љубовта ви цвета оваа недела.

Здравје – Повеќе вежбајте.

РАК

Работа – Доколку сакате да имате добра енергија на работа, морате прво да почнете од себе. Понудете им убав пример на однесување, а тие со задоволство ќе возвратат.

Љубов – Вашата врска тоне во монотонија, гледајте да направите нешто, за двете страни да почувствуваат задоволство во врската.

Здравје – Повеќе пешачење.

ЛАВ

Работа – Време е за нови деловни предизвици – сега, кога  вие ја добивте потребната енергијата од сонцето, која му недостасуваше на вашиот знак. Само напред!

Љубов – Уживате во врската со партнерот. Не можете да верувате во тоа, што моментално се случува на полето на љубовта.

Здравје – Добро се чувствувате.

ДЕВИЦА

Работа – Барате работа која најмногу ви одговара, но како да сте премногу несигурни. Не паѓа се од небо, затоа добро размислете.

Љубов – Со љубовта, добро ви оди оваа недела. Сега го имате тоа, кое го баравте долго време. Само така продолжете, знаете што правите.

Здравје – Намалете ги оброците.

ВАГА

Работа – Помалку сте спори, а тоа никако не е добро за работата која ја работите. Сите чекаат на вас, а вам ви недостасува мотивација и инспирација. Морате да ги смените лошите навики.

Љубов – Во вашиот живот влегува личност која ги плетка конците на вашето љубовно поле. Внимавајте, кој се игра со оган, тој и ќе се изгори!

Здравје – Добро се чувствувате.

ШКОРПИЈА

Работа – Уште една работна недела, која со задоволство ја извршувате. Вие имате разработено систем, како полесно да го помиете периодот од понеделник до петок. Само така продолжете.

 

 

 

Љубов – Во љубовта, оваа недела не ви оди така добро како во работата. Ви треба простор да размислите каде грешите.

 

Здравје  – Престојувајте повеќе време на чист воздух.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Вашата негативна енергија, ја пренесувате и на работата што дополнително ја влошува ситуацијата. Што и да се случува, реагирајте смирено.

 

Љубов – Конечно, голема промена на љубовното поле.

 

Здравје – Добро.

ЈАРЕЦ

Работа – Финансиската ситуација е малку полоша, но вие нема да дозволите тој период да потрае, знаете како.

Љубов – Партнерот ви е подршка, па дури и во овие моменти кои не се ни малку романтични.

Здравје – Несоница.

ВОДОЛИЈА

Работа – Вам, како да ви е малку одмор па решивте уште малку да го продолжите, за да ја соберете потребната енергија.

Љубов – На љубовен план, ќе следат нови случувања и тоа на почетокот на неделата.

Здравје – Се чувствувате добро.

РИБИ

Работа – Повторно го работите тоа што го сакате и што ве исполнува. Иако се плашевте да превземете дополнителна одговорност, оваа работа е правата за вас.

Љубов – Партнерот ве разбира и умее да ве израдува кога сте нерасположени, така ќе биде оваа недела.

Здравје – Добро се чувствувате.

СПОДЕЛИ
Претходна објава10 идеи на кујни со интересни лавабоа!
Следна објаваMинимализмот на H&M – кој апсолутно не воодушеви!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР