Вашите мали принцези и принцеви заслужуваат соба од соништата!

Португалската компанија за изработка на мебел, одлучила светот на Disney да го претвори во реалност за детските соби. Компанијата за ”волшебен мебел ” изработува детски соби како извадени од сказните – може да се најде кревет од Малата сирена во облик на школка или 3 метри висок кревет кој изгледа како балон на топол воздух.

mermaid-bed-ambience-circu-magical-furniture-01

Како и сите работи и овие кревети имаат своја цена, од 16 000 до 43 000 долари, а помалите декорации како телевизорот во облик на волшебно огледало имаат  “поумерена” цена – 2 000 долари. Секако дека цените на овој мебел не му одговаараат никому, но можат да послужат како добра инспирација, самите да се пуштите во дизајнирање на детски мебел – ќе излезе поевтино!rocky-rocket-ambience-circu-magical-furniture-01 -1848804-1469549755640x0c

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКои се top 10 must-have парчиња на H&M за следната сезона?
Следна објаваMодерен дом со оригинално дизајнерско решение!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР