Поминаа деновите кога се сметаше дека снегулките од житарките се консумираат само за доручек. Славната фирма за снегулки од житарки Kellogg’s, во New York го отвори првиот ресторан кade служат исклучиво некогаш утрински, а денес целодневни нивни производи. Kellogg’s NYC, новиот ресторан на Times Square, ги нуди најдобрите снегулки и житарки кои некогаш сте ги вкусиле.

cereal-1444496-1280 cereal-1444495-1280

20160627-kellog-s-800 kelloggs-nyc-cereal-restaurant kelloggs4

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДоволно своја ми е името | Наталија Наумовска
Следна објаваХороскоп од 11. 07. – 17.7.2016 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР