Мајка и пекарка од Токио под псевдоним Konel Bread, крие прекрасна уметност во внатрешноста на лебот. Инспирацијата ја црпи од  цртежите на својот син и природниот дизајн, каде можат да се најдат секакви мотиви и ликови – од цвекиња и овошја на секоја кришка леб. Најдобриот дел? Овие уметнички ремек дела се изработени од природни бои и вкус, како што се спанаќ, какaо и цвекло.

creative-bread-loave-art-konel-bread-japan-111-576bc7139fc0b-700creative-bread-loave-art-konel-bread-japan-109-576bc70d30105-700creative-bread-loave-art-konel-bread-japan-108-576bc70899886-700creative-bread-loave-art-konel-bread-japan-104-576bc6fe0fb4a-700creative-bread-loave-art-konel-bread-japan-97-576bc6ea7b182-700creative-bread-loave-art-konel-bread-japan-73-576bc6ab82e70-700creative-bread-loave-art-konel-bread-japan-55-576bc678c0966-700creative-bread-loave-art-konel-bread-japan-16-576bc608e6ded-700creative-bread-loave-art-konel-bread-japan-35-576bc63b4eb16-700nasl-1 (1)

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНедела програма во Јавна Соба
Следна објаваАнгела Карова | Уникатна урбана експресија
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР