plbj

Новиот напиток на Starbucks “Pink Drink”, е комбинација на популарното кафе Starbucks “Strawberry Açai Refresher”, кокосово млеко и свежо овошје. Овој пијалок ги опседна социјалните медиуми, еден дел и заради впечатливата боја.

Уште една додатна предност е што овој пијалок е всушност здрав напиток. А за тие кои бараат спас од мамурлокот наутро, “Pink Drink” нуди голема количина на кофеин, благодарејќи на екстратот на зеленото кафе.

starbucks-569062-1280 (1)

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДа се биде тука
Следна објаваГо сакаме стилот на Тоскана – носи виталност и топлина!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР