designrulz-umbria-10

Доколку ги сакате предностите на едноставниот дизајн и рурален, опуштен стил, тогаш сте на право место да ја видите оваа куќа. Грубите и недовршени sидови е прва работа која не инпресионираше, тие не потесетуваат на минатото и на исконскиот начин на живеење. Лаковите потсетуваат на подрумски, со цигли обоени во бела боја, создавајќи мирна и опуштена внатрешност.

designrulz-umbria-2 designrulz-umbria-3

Што се однесува до внатрешноста, дизајнерот се одлучил за на прв поглед вообичаени предмети кои се претворени во клучни дизајнерски парчиња мебел во тоскански стил. Страта дрвена врата, оригинално реставрирани ормани, керамичките вазни и шарените стакла во комбинација со современиот декор, го прават овој дом елегантен и топол. А базенот е плус – по наш вкус!

designrulz-umbria-4 designrulz-umbria-6 designrulz-umbria-7 designrulz-umbria-8 designrulz-umbria-12 - Copy

designrulz-umbria-19 - Copy

designrulz-umbria-22 designrulz-umbria-14 designrulz-umbria-15 - Copy designrulz-umbria-17 designrulz-umbria-18 designrulz-umbria-20 - Copy designrulz-umbria-21

СПОДЕЛИ
Претходна објаваStarbucks го претстави најдоброто кафе до сега!
Следна објаваАпартман на вода кој можете да го изнајмите!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР