1

Омилениот париски хотел на светската модна елита беше повторно отворен. Хотелот „Риц” се реновираше скоро четири години, за неговото реновирање беа потрошени близу 450 милиони долари. Дизајнерот кој стои зад оваа обнова е Тиери Деспон. Сега, хотелот ја задржа автентичноста во однос на луксузниот декор, со ентериер во комбинација од дрво и нежни пастелни нијанси. Покрај новиот изглед, најавени се и нови содржини, меѓу кои и првиот Chanel Spa во светот. Освен собите, реновиран беше и култниот бар Hemingway, омиленото собиралиште на светските супермодели. Погледнете како хотелот „Риц” изгледа сега.

2 3 4 5 6 7 8 9 10

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСекси и егзотично лето 2016 со Women’secret
Следна објаваУметнички мов – новитет во уредување на домот
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР