1-103 Сакате да изгубите неколку килограми, но не сте посветени да го менувате целиот начин на исхрана, вежбање и живот. Тогаш во животот ви требаат мали ситни измени кои се едноставни , незабележителни и корисни – кои без труд но со нивна помош, ќе изгубите неколку килограми пред летото. Применете ги ови 8 мали промени….

zeleni

  1. Заменете го утринското кафе со шеќер и шлаг со зелен чај.
  2. Не одете да купувате храна во дуќан гладни и без список.
  3. Додадете лимун во водата која ја пиете преку ден, тоа е одличен диуретик.
  4. Со друштвото, наместо во блиското кафуле, одете групно на час по аеробик или танц….наместо џин тоник, почестете се со еден час потење.
  5. На работа понесете ја торбата за тренинг, па после работа во теретана.
  6. Јадете свесно….го знаете оној момент кога сте прегладнети и целиот оброк го јадете за 10 и пол секунди? Да, тоа не е добро…На мозокот му треба време за процесот што се случува и да дознае дали е сит. Најдобар начин е да го избегнете прејадувањето е да џвакате полека…25 пати секое залче и свесно да размислувате за тоа што имате во чинијата.
  7. Не јадете ноќе….со оваа навика мора да престанете. Измијте ги забите после вечерата и така му давате знак на организмот дека со храната за денес е готово.
  8. Легнете си порано…звучи едноставно, но сонот е нешто не треба да го изоставите. Неколку ноќи со неспиење по ред, може да доведат до инстант дебелеење.
  9. deseta

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИнтересни теглички за цвеќе во домот!
Следна објаваФотографскиот дневник на еден номад
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ