23

Опкружени се со најубавите пејзажи, над градските кровови, а на чекор од облаците. На нив можете да уживате со сите сетила, да го испиете омилениот коктел, да го гледате залезот на сонцето, светлата во ноќта, да танцувате, или, пак, да се капете. Bи ги претставуваме највозбудливите тераси во светот, со фасцинантна панорамска глетка на дестинациите кои буквално го одземаат здивот, а каде повеќето од нас би посакале да останат засекогаш. Кој е вашиот омилен поглед?

1. Сан Франциско, САД

12. Москва, Русија

23. Капри, Италија

34. Њујорк, САД

45. Истанбул, Турција

56. Венеција, Италија

67. Сиднеј, Австралија

78. Мадрид, Шпанија

89. Сингапур, Сингапур

910. Ерусалим, Израел

1011. Венеција, Италија

1112. Лисабон, Португалија

1213. Рим, Италија

1314. Барселона, Шпанија

1415. Монтереј, Мексико

1516. Санторини, Грција

1617. Бали, Индонезија

1718. Тенерифе, Шпанија

1819. Њујорк, САД

1920. Мумбај, Индија

2021. Хонгконг, Кина

2122. Рим, Италија

2223. Позитано, Италија

2324. Париз, Франција

2425. Бали, Индонезија

25

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМинијатурни светови во конзерва
Следна објаваКолку вредам? | Кратка приказна за самодовербата
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ