“Uslon” е колекција на костими за капење, која ја дизајнираа Катерина Семенко и Валери Гразнов. Колекцијата содржи ситни воздушни капсули сошиени околу струкот и деколтето кои забрануваат пливачот да се удави. Капсулите се покриени со ткаенината од костимот за капење, а флотацискиот состав го користи атмосферскиот притисик без било каков додатен ризик.

adesigncompetitionanimation img-2-1462606174-96a3be3cf272e017046d1b2674a52bd3 (1) img-7-1462606174-0a8005f5594bd67041f88c6196192646 uslon-life-saving-swimwear-concept-designboom-03-818x535 uslon-life-saving-swimwear-concept-designboom-04-818x528 uslon-life-saving-swimwear-concept-designboom-05-818x540img-5-1462606174-6512bd43d9caa6e02c990b0a82652dca (1)

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСлатки тајни oд култната серија “Sex and the City”!
Следна објаваМикс на портрет и пејзаж
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР