Викендот  ни се наближува и секако многу од нас ќе заминат некаде на патување на два-три дена. На сите нас ни случило да спакуваме во нашиот куфер гардероба која и воопшто нема да ја облечеме. Во продолжение ви препорачуваме неколку работи кои сигурно дека ви бидат потребни ако одите на краток пат.

  1. Бела кошула

Ова парче  гардероба е практично и ќе може да го комбинирате со се, а и нема ви зафати многу простор во вашиот куфер.

HT1mob4FH0bXXagOFbXH

2. Очила за сонце

Тие се неопходен моден аксесоар кој треба да го имате со себе.

Fendi-527x790

3. Пролетен фустан

Изберете соодветен модел на фустан кој што ќе можете да го носите и преку ден и за вечерните излегувања.

European-New-Spring-Dress-2016-Fashion-Women-Twill-Print-Pocket-Patch-font-b-Design-b-font

4. Патики

Тие ќе ви бидат неопходен за опуштен и лежерен викенд. Секако да ги понесете со себе.

2014-Graffiti-fashion-high-cut-women-canvas-font-b-shoes-b-font-font-b-Academy-b

5. Балонер

Класичен беж балонер е идеално решение за да имате што да облечете ако времето е облачно.

Jil-Sander-527x790

6. Ниски потпетици

Изберете потпетици со средна висина во неутрални нијанси. Практичноста на прво место,зарем не!!

Gucci-1-527x790

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПролетта се познава по расцветаните јапонски цреши
Следна објаваАстро диета | Исхрана според хороскопот
"Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!"! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Intrinsic interest in these two fields, of which I have followed successive developments, and in their singular and profitable union: scientific abstraction and sensory rapture, ephemeral and predictive, the attribute of success and the spirit of ‘innovation. ---------------------------------------------------------------------------------- Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ