Младата Гема Арнал Јерико е уметницата која изработува прекрасни креативни ланчиња. Гема ги обожава бајките со кои го поминал детството, па решила таа љубов да је преточи во креативно хоби. На нејзиниот накит од дрво мошне прецизно се издлабени сцени од „Црвенкапа”, „Пепелашка”, „Малата сирена”, „Пинокио”. Навистина убав и оригинален начин да ги „носиме” со нас нашите омилени приказни секогаш кога ќе посакаме. Накитот може да се нарача преку продавницата на Гема LaliBlue, на Etsy.

8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНоќното небо над Финска
Следна објаваМал стан во поткровје [37 м2]
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР