1

Ве водиме во убаво и функционално уреден стан во поткровје, чија вкупна површина изнесува скромни 37 метри квадратни. За да се обезбеди доволно место за сите потребни соби, ентериерот е организиран како отворен простор. Кујната и дневниот престој се споени во една целина, а го сочинуваат средишниот дел на станот. Доминира белата боја, со што ентериерот делува многу попростран од она што навистина е, а за неговиот воздушест амбиент придонесува и големото количество на дневна светлина која продира низ кровните прозорци. Покрај убавите украсни детали, шик изгледот на ентериерот се должи и на оголените бетонски ѕидови, кои не само што се многу практични, туку и придонесуваат за естетиката на овој мини дом во поткровје. Погледнете ги фотографиите и пронајдете ја омилената идеја и за вашиот животен простор.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 014 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНакит од дрво со мотиви од бајките
Следна објаваIl Carnevale, Венецијанскиот карневал
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ