Почнавте ли да се спремате за Halloween забавата, и сакате сите другите да ги оставите без здив? Костимите инспирирани од зомби, суперхерои, вештерки, ќе се гледаат на сите страни. Ние сме импресионирани кога некој малку повеќе се потудил и одбрал на пример, специфична вештерка од големиот екран или од некој култен филм – ако веќе ја замислувате Morticijа Addams или Angelinа Jolie kако Maleficent на прво место!

Во продолжение ви нудиме како инспирација – топ 5 култни вештерки на сите времиња!

1. Angelinа Jolie во MALEFICENT

Што ви треба – пар црни рогови, темно црвен кармин, црно чокер ланче и долга црна пелерина.

maleficent-1 (1)

2. NANCY DOWN од филмот The Craft

Што ви треба – поголема кожна јакна или PVC jакна, микро мини сукња,тесна бела кошула и обетки со крст.

druga-3 (1)

3. ALEXANDRA MEDFORD од филмот Вештерките од Иствуд  

Што ви треба – црна перика со локни, тесен црн фустан и црни монистри од глава до пети.

cher (1)

4. SAMANTHA STEPHENS од филмот “BEWITCHED”

Што ви треба – Метла, класичен вештерски шешир и фустан на преклоп во стилот на 60 тите.

bew (1)

5. MORTICIA ADDAMS од фамилија Адамс

Што ви треба – тесен црн фустан, порцулански тен и долга црна рамна коса. adams (1)

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодниот бренд Akris со прекрасна колекција на мали чанти!
Следна објаваНовата колекција на Diane Von Fürstenberg со исклучително женствени фустани!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР