Американската мoдна креаторка Diane Von Fürstenberg, минатата година славеше 40 години на модната сцена. Најпозната е по нејзината линија на фустани на врзување “wrap dress”, и која ја заслужи изложбата во May Co. Building во Los Angeles, на чие отворање се појавиле напознатите и навлијателни жени во светската мода.

Новата колекција на дизајнерката е исклучително свежа и дамска. Линиите се чисти и нежно ја пратат женската силуета. Пораката на колекцијата е Секогаш динамично!BGTA9TJ_mzBG-61JQ_mzBG-63YS_mzBGTBLE4_mzBGTB2GX_mz

BGTB2FU_mzBGTB2JC_mzBGTAS95_mzBGTANLR_mk

BGTAS8J_mk

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИдеи за Halloween – рекреирајте 5 култни вештерки!
Следна објаваЗа љубители на модерниот скандинавски стил!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ