Како да уредите трособен стан во поткровјето? Ако сте љубител на модерниот скандинавски стил, инспирација може да ви биде токму овој ентериер. Светлата дневна соба и трпезарија се одделени со прекрасен модерен камин, а кујната се наоѓа под косиот покрив во продолжение на трпезаријата. Во дневната соба се наоѓа удобен тросед идеален за одмор и читање. Мебелот и декоративните елементи, играат важна улога во создавањето позитивна енергија во секој ентериер, и така во овој. Топлиот дрвен под и Фриц Хансен столици околу масата, како и бели полици на ѕидот се дел од функционалниот нордиски стил на дизајнирање, кој секогаш изгледа ведар, едноставен и ненаметлив.

3-bedroom-apartment-1-925x616

3-bedroom-apartment-2-925x616 - Copy (2) - Copy - Copy - Copy

3-bedroom-apartment-3-925x616 - Copy (2) - Copy

3-bedroom-apartment-4-925x616 - Copy (2) - Copy

3-bedroom-apartment-5-925x616 - Copy (2) - Copy

3-bedroom-apartment-6-925x616 - Copy - Copy - Copy - Copy

3-bedroom-apartment-7-925x616

3-bedroom-apartment-8-925x616

3-bedroom-apartment-9-925x616

3-bedroom-apartment-10-925x616

3-bedroom-apartment-11-925x616

3-bedroom-apartment-12-925x616

3-bedroom-apartment-13-925x616

3-bedroom-apartment-15-925x616

3-bedroom-apartment-16-925x616

3-bedroom-apartment-925x616

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовата колекција на Diane Von Fürstenberg со исклучително женствени фустани!
Следна објава„Невидливи љубови” од Владимир Јанковски – Нов роман во „Антолог”
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ