Познатиот швајцарски моден бренд Akris, е еден омилените на Divian arts. За студениот дел на сезоната, познатиот бренд ни предлага торби со помали димензии, кои  се исклучително убави. Тие одлично се комбинираат се елегантните и вечерните комбинации.Торбите се изработени од кожа и крзно, украсени се со метални ланци кои им даваат уште една нота на луксуз.

Рекламната кампања е направена со убавиот чешки модел Хана Јирицкова а фотограф е Лахлан Балеи.

Hana-Jirickova-Akris-Lachlan-Bailey-01 Hana-Jirickova-Akris-Lachlan-Bailey-02Hana-Jirickova-Akris-Lachlan-Bailey-031415592062078

akris-womenswear-fall-winter-2014-15-ad-campaign-glamour-boys-inc-01 (1)1415592063953Hana-Jirickova-Akris-Lachlan-Bailey-04

 

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСакате да живеете во Хогвортс?
Следна објаваИдеи за Halloween – рекреирајте 5 култни вештерки!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ