Sebastian Errázuriz, e дизајнер на мебел од New York, познат по својат талент да создаде извонреден мебел, кој може да се претвори во нешто сосема неочекувано. За изработка на мебелот, користи дрва од јавор и бамбус, а начинот на кој рачно ги изработува со резбарија, делува многу интересно. Sebastian прилично вешто манипулира со изработката – овој тип на рачна изработка, навистина ретко ја гледаме во дизајнирањето на мебел.

Мебелот кој е дело на неговите раце, секако дека визуелно ќе биде повпечалив од неговата практична употреба. Но ако сакате да имате нешто несекојднено во вашиот дом, Errázuriz design е секако една од најдобрите опции. Погледнете ги најдобрите парчиња на мебел кои до сега ги има направено.

4-9 (1)

3-10 (1)2-12 1-14

16-3

5-8

6-10

9-7

0 (1)

13-3

12-2

 

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУличната мода за време на модната недела во Париз
Следна објаваКристални илустрации | Ceci Lam
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ