За време на одржување на модните недели, расположението на луѓето кои се во модата или околу неа, е на високо ниво. Тоа се гледа и по начинот на нивното облекување. Ексцентрично, интересно, храбро, необични комбинации и прават се, за да дојдат и тие во центарот на внимание. Понекогаш, поинтересни и оригинални се модели и комбинации кои ќе ги видите на улица отколку на модната писта. Дивиан Aртс, одбра неколку модни комбинации, кои можеби ќе бидат интересни и за модните креатори кои инспирацијата, честопати ја црпат токму од улучната мода – повелете. А попатно и сеприсутното селфи!

Paris Fashion Week street style

Paris Fashion Week street style

Paris Fashion Week street style

Paris Fashion Week street style

Paris Fashion Week street style

Paris Fashion Week street style

Paris Fashion Week street style

Paris Fashion Week street style

407-taw-pfw-s16-day6

Paris Fashion Week street style

Paris Fashion Week street style

Paris Fashion Week street style

Paris Fashion Week street style

410-taw-pfw-s16-day6

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрекрасни свадбени торти инспирирани од Марија Антоанета
Следна објаваФантастични парчиња на мебел со неочекувана трансформација
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ