232845764_Grev ili spricer 3

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од  12.10. до 18.10.2015 ќе имате можност  на сцената на Театарот  да ги  проследите следните претстави:

ден и час: 13.10.2015 (вторник) | 20.00
претстава: ХАМЛЕТ
играат: Дејан Лилиќ, Петар Горко, Драган Спасов Дац, Катерина Коцевска,Филип Трајковиќ, Сања Арсовска, Лазе Манасковски, Игор Стојчевски, Игор Ангелов, Никола Ацески, Александар Ѓеорѓиески, Игор Георгиев, Слободан Трендов
автор: Вилијам Шекспир
режија: Дејан Пројковски

 

ден и час: 14.10.2015 (среда) | 12.30
претстава: КАПЕТАНОТ ЏОН ПИПЛФОКС – Гусарска бајка со пеење и мечување
играат: Игор Ангелов, Таци Илиева – Вељиќ, Јана Стојановска, Александар Степанулески, Симон Манасковски, Димитрија Доксевски, Маја Вељковиќ – Пановска, Ѓокица Лукаревски, Филип Трајковиќ, Душица Стојановска, Златко Митрески, Дритон Вејсели, Ѓорги Тодоровски, Анастас Тановски, Зоран Љутков, Игор Георгиев, Диме Илиев, Александра Павлова, Валдета Исмаили, Билјана Јовановска
автор: Душан Радовиќ
режија: Коле Ангеловски

 

ден и час: 14.10.2015 (среда) | 20.00
претстава: ЖИВОТ ВО ТЕСНИ ЧЕВЛИ
играат: Драган Спасов – Дац, Марија Кондовска, Ѓокица Лукаревски, Ванчо Петрушевски, Душица Стојановска, Биљана Драгичевиќ – Пројковска, Зоран Љутков
автор: Душан Ковачевиќ
режија: Ненад Витанов

 

ден и час: 15.10.2015 (четврток) | 20.00
претстава: ЧОЛАК
играат: Сашо Тасевски, Рубенс Муратовски, Филип Трајковиќ, Игор Стојчевски
автор:
режија: Синиша Евтимов

 

ден и час: 16.10.2015 (петок) | 20.00
претстава: ЧОВЕКОТ КОЈ ГО ИЗЕДЕ СВЕТОТ
играат: Игор Стојчевски, Диме Илиев, Биљана Драгичевиќ – Пројковска, Димитрија Доксевски, Стефан Вујисиќ
автор: Нис – Моме Штокман
режија: Билјана Радиноска

 

 

ден и час: 17.10.2015 (сабота) | 20.00
претстава: ЕРИГОН
играат: Игор Стојчевски, Роберт Вељановски, Гордана Ендровска, Кристијан Светиев, Христијан Поп Симонов, Миа Кантарџиева, Сузан Акбелге, Соња Стамболџиоска, Дритон Вејсели, Ирена Илиевска, Александар Степанулески, Анастас Тановски, Благица Димитровска, Александра Павлова, Ѓорѓи Тодоровски, Едмонд Сотир.
автор: Јордан Плевнеш
режија: Јани Бојаџи

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрекрасно уреден трособен стан!
Следна објаваII дел | Смешни и духовоти написи на влезови од ресторани и кафулиња!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР