Aпартманот, кој ви го претставуваме денес содржи се што ви е потребно: убаво организиран и искористен простор, многу светлина и совршена мешавина на различни парчиња на мебел кои одлично се вклопуваат. Кујната, трпезаријата и дневната соба се поврзани во една соба која е исполнета со светлина. Кујната вклучува подвижен ѕид, така што еден дел од просторот за чување е скриен, а еден мал шанк со барски столчиња ја поврзува кујната со трпезаријата. Бањата се наоѓа помеѓу јавните и приватните соби во станот,  што секогаш е добро решение. За да не завземаат многу простор, полиците за книги во дневната соба се сместени во вид на вдлабнати на ѕидот.

1

2

у

3

4

5

6

7

8

9

ѕ

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваFWSK | Македонското културно наследство низ изложба и модни ревии
Следна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (12.10.15 – 18.10.15)
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ