Неутрална палета на бои е совршена основа, ако немате идеја како да го уредите вашиот дом. Скандинавскиот ентериер, во кои ве водиме денес, е уште еден пример за тоа како со бела основа, можете да ја истакнете убавината на ентериерот. Изложените книги на полиците, слики на ѕидовите, неколку парчиња мебел во светли бои или отворени полици во кујната, се детали кои го збогатуваат декорот. Детал кој му дадава посебен шмек на овој ентериер се собните растенија кои се вешто искомбинирани со други украси во собата. Уживајте!

cloth-hanger

beautiful-interiors

living-room-plants

scandinavian-livingg-room

home-art

plants-in-home

beautiful-living-room

small-kitchen-dining

kitchen

small-kitchen-dining

scandinavian-kitchen

small-bedroom-white

bedroom-workspace

romantic-bathroom

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваAnthony Vaccarelloв | Асиметрични кроеви и длабоки изрези
Следна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (19.10 – 25.10.2015)
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ