Познат по своите “body-con” силуети, дизајнерот Anthony Vaccarello, својата колекција за пролет – лето 2016 ја претстави на модната недела во Париз. Моделот  Edie Campbell ја отвори модната ревија во зелена војничка јакна, со мини сукња со длабок изрез. Тој ги претстави и туниките и топовите инспирирани од поп артот. Асиметричните кроеви и длабоките изрези додадоа уште повеќе сексапил на оваа совршена пролетна вечерна колекција.

A.Vaccarello RTW Spring 2016

A.Vaccarello RTW Spring 2016

A.Vaccarello RTW Spring 2016

A.Vaccarello RTW Spring 2016

A.Vaccarello RTW Spring 2016

A.Vaccarello RTW Spring 2016

A.Vaccarello RTW Spring 2016

A.Vaccarello RTW Spring 2016

A.Vaccarello RTW Spring 2016

A.Vaccarello RTW Spring 2016

A.Vaccarello RTW Spring 2016

A.Vaccarello RTW Spring 2016

A.Vaccarello RTW Spring 2016

A.Vaccarello RTW Spring 2016

66d903476677b8dbd855d09e65934843

cbfde62b66b9546656fafeca977464a3

a86f59b236f7a5e05a0917a7c44bd003

03f741a84d3d3cbaf226390389de13d5

1413fbfdbde68dd4b4ab73ab9a4df97c

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Триумф на врвот
Следна објаваЖивотен простор со бела основа
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ