ZA_De-Waterkant_ARRCC-3-925x617Некогашен празен и тесен простор сега трансформиран во модерен и динамичен стан кој лебди над градот. Се работи за стан со површина од само 65 метри квадратни со поглед на градот. При уредувањето, дизајнерите со цел да заштедат на просторот дел од кујната сместиле под скалите изработени од црн метал, а самата кујна е дирекно поврзана со дневната која води кон балконот. Во целиот ентериер употребени се африкански графички дезени. Стаклениот мост кој се наоѓа наспроти скалите, додава дополнителен простор на горниот спрат искористен за мала домашна библиотека. Исто така на вториот спрат сместена е и спалната соба со вграден плакар и мала елегантна бања.

ZA_De-Waterkant_ARRCC-5-925x617

ZA_De-Waterkant_ARRCC-8-925x617

ZA_De-Waterkant_ARRCC-6-925x617

ZA_De-Waterkant_ARRCC-4-925x617ZA_De-Waterkant_ARRCC-1_1-925x494

ZA_De-Waterkant_ARRCC-7-925x617

De-Waterkant-Apartment-AARCC-8-925x616
ZA_De-Waterkant_ARRCC-11-925x617

ZA_De-Waterkant_ARRCC-10-925x617

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваFurore | Најголемата мистерија на Италија
Следна објава11 генерации на невести ја носат истата венчаница!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ