Францускиот режисер и фотограф Максимилиен Франко, преку неговиот објектив нѝ прикажува 111 избрани моменти од неговото соло патување низ Калифорнија, Мексико и Колумбија. Без определен концепт, само фрагменти од животот, убавината на природата, начинот на живот и луѓето- сето тоа споено во еден визуелен и поетски краток филм. Наједноставните работи секогаш излегуваат најубаво.

1

2

3

4

5

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваGucci направи вистинска забава за колекцијaта 2016 година
Следна објава“Virgin Rainbow” најскапоцениот камен на светот
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР