Креативниот директор на Gucci, Alessandro Michele, со неверојатна брзина остави свој белег на овој луксузен бренд – и мораме да признаеме дека новата кампања на колекцијата за 2016 година е фантасична! “Во мојата колекција се наоѓаат повеќе нијанси на суптилен и мултидимензионален романтизам, и се обидувам да бидам што подалеку од сексуалноста”, вели Alessandro за неговите креации.

1-332-32s61-cruise-ceros-platinumpump1536x2048-half s61-cruise-ceros-bloomstote-1536x2048-half (1)

На новата рекламна и на фотографиите на кампањата, поддржани од страна на Glen Luchford, се супермоделите Rhiannon McConnell i Tami Williams, во соба украсена во vintage декор. Во краткиот филм можеме да видиме како Gucci ја замислува забавата со танц – што нам ни изгледа совршено за типично дело на Wesa Anderson!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУбавите лаги на Instagram
Следна објава111 избрани моменти од едно патување
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ