naslovna

Во Париз, Ајфеловата кула привлекува повеќе од 7 милиони посетители годишно. Авторот на оваа фотографија, Graham De Lacy, кој бил во Париз за прв пат, ги забележал извитканите редици и стотиците луѓе кои од горе му заличеле на мравки, па решил да го овековечи овој интересен момент. Веднаш знаел дека моментот најдобро ќе се долови во монохроматска црно-бела нијанса. Оригинално, нели?

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодерен дизајн, елеганција и функционалност постои и во банкарството
Следна објаваЕсенски моден тренд | Palazzo панталони
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР