NeonNailsЛетото полека одминува, а со тоа и модните трендови се менуваат. Во претстоечката есенска сезона најнов моден тренд е неонска шминка. Би можеле ли драги дами да носите ваков вид на шминка?!

Одиме по ред!!

1. Кога станува за збор за бојата на лак за ноти, неон-портокаловата боја е вистински хит за оваа сезона, посебно нијансата со боја на тиква.

2. Портокаловата нијанса е исто така добар избор кога станува за кармин за усни. За вашите вечерни излегувања можете да експериментирате со сите нијанси на сина и вилоетова неон шминка.

make-neon

3. Сенките  за очи би требало да се посветли, додека неонскоит ајлајнер би бил вистински избор за вашата вечерна шминка. Но, внимавајте пред да се одлучите за посакуваната нијанса треба да пазите на нијансата на вашиот тен и секако бојата на вашите очи. На дамите со потемни очи им оодговараат посветли нијанси, додека на дамите со сини или зелени очи одлично би им одговарал ајлајнер со пурпурна боја.

Се надеваме дека ви помогнавме со овие мали совети,останува на вас да пробате!!Peacock-Inspired-Eyes-Neon-Makeup-Look1

tumblr_n3rix4nvn11tv3stio1_500maxresdefault

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗа животот | Иво Андриќ
Следна објаваШто ќе се пие на Пиволенд? (листа на пивски брендови учесници)
"Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!"! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Intrinsic interest in these two fields, of which I have followed successive developments, and in their singular and profitable union: scientific abstraction and sensory rapture, ephemeral and predictive, the attribute of success and the spirit of ‘innovation. ---------------------------------------------------------------------------------- Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ