ktdesignboom01

Дали некогаш сте се нашле во незгодни ситуации, каде што не сте биле во можност да го користите мобилниот, бидејќи ви пречи чадорот во рака? Тоа, секако е затоа што, производителот на чадори не го модернизирал производот. За среќа, корејската компанија KT Design го направи тоа.  „The Phone -Brella“ не е само обичен чадор, тоа е ограничено издание на подарок за нивните купувачи, на кои им обезбедува богата мобилно искуство.

img-5-1439341539-c629391fa3e49d4e1549d260bad455ac img-4-1439341539-47614c9262175a31eb76ce97752c7fdc (1)

 

„The Phone-Brella“ има ергономски зафат во C-форма, која е поставена околу зглобот на корисникот. Долната половина на рачката делува како анти-тежа, која го балансира објектот и со тоа му помага на рамето да има добра подршка. Притоа двете раце се слободни, како би можеле слободно да го користите вашиот мобилен телефон, за раземена на пораки, прелистување на вебстраници како и навигација.

Иако можеби од нас прави дури и поголеми мобилни фанатици, мора да признаеме дека овој чадор ќе биде  добредојден.

ktdesignboom02

img-7-1439341539-beee9c38c20248345b5c8e199e2bf721

img-6-1439341539-618a97596d295d8c8f11996814cc45c9

ktdesignboom03

ktdesignboom04

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕсенски моден тренд | Palazzo панталони
Следна објаваSmart Up Conference Vol’3
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ