Зак Ефрон во улога на надежен ДЈ кој што се бори да го изгради својот пат во електронската музичка сцена.

We_Aer_Your_Friends_Img1_big

Музиката ги исполнува нашите животи. За многумина од нас кога еден ритам ќе ти влезе под кожа, тогаш го попушташ звукот на омилената песна, или го бараш на Шазам, а многу често и го игнорираш звукот кој те опкружува. Честопати вистинската песна знае да те врати во минатото, да евоцира одредени спомени од некое место и време и ти дозволува да се пропатуваш во тој момент.

We_Aer_Your_Friends_Img2_big

Во филмот ,,Ние сме ти пријатели’’ Зак Ефрон ја толкува улогата на Кол, младо момче кое се труди да се пронајде себеси во животот, знаејќи дека има дарба за музика која ќе му помогне да го открие неговиот животен пат. Ефрон изјавува: „Тоа што ми се допаѓа во приказната е што кажува многу за тоа како е да си младо момче кое се спознава себеси, трудејќи се да ги исполни своите аспирации, големи сонови и низ што се треба да помине за да ги оствари соништата. Ништо не ми само така понудено на Кол, тој мора да го оствари тоа.“

We_Aer_Your_Friends_Img3_big

На тоа режисерот Макс Џозеф додава: „Од секогаш сакав да направам филм за децата кои само што завршуваат средно школо или колеџ и продолжуваат со својот живот. Тие се наоѓаат пред бездната на полнолетството и се трудат да го одберат вистинскиот правец во животот, и покрај сите искушенија кои ги имаме во младоста: дрога, секс, забави, автомобили. И поради тоа што сите ние имаме некој „саундтрак“ во животот, објавувајќи го токму него во музичкиот свет носи една убава енергија во филмот. Без возбуден од можностите.“

We_Aer_Your_Friends_Img4_big

Премиерното прикажување на „Ние сме ти пријатели’’ пред македонската публика беше на 27.08.2015, по што филмот е поставен на редовната кино програма во Cineplexx.

Divianarts.com е медиумски покровител на кино Cineplexx МК.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовиот H&M x Balmain фустан, го запали модниот свет!
Следна објаваНекогаш и сега | Christian Carollo
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ