13

Астрофотографот Дејвид Лејн го пронашол совршениот момент за да ја направи оваа фотографија. На неа, јасно се познава Млечниот пат над Националниот парк Јелоустоун во САД. Лејн со своите фотографии кои го слават небото и вселената, сака да ги поттикне луѓето појасно да гледаат какви прекрасни работи се случуваат околу нив.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваIKEA | Каталог 2016
Следна објаваЕксклузивно, Оскар де ла Рента!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР