Дали сте знаеле дека замокот од анимираниот филм со убавицата Рапанзел навистина постои? Официјалното име гласи Замокот во Кларенс, но меѓу луѓето е познат како Кулата на Рапанзел бидејќи оттаму дошла инспирацијата. Се наоѓа во Јужна Африка и е вистинска, бајковита атракција за оние кои ќе го посетат. Koj не би сакал да помине една ноќ тука? Погледнете како изгледа.

3

5

11

12

9

8

13

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИгра со светлост и сенки | Jonas Hafner
Следна објаваЈужните острови на Нов Зеланд
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР