pung390

Сите се поистоветуваат со љубовта, бидејќи таа доаѓа во разни форми. Навикнати сме на грандиозните љубовни приказни кои неретко се прикажуваат во филмовите, иако неопеаните јунаци на силната љубов се малите гестови, кои ја прават нераскинлива и вечна. Ставајќи ги токму тие ситници во прв план, корејската уметница Puuung со своите илустрации сака да доближи уште една димензија на љубовната приказна.

otvornapun

Прикажувајќи ја љубовта во форма на малите знаци на внимание, Puuung ја бара смислата на ова прекрасно чувство во секојдневниот живот и верно го прикажува. Своите дела ги објавува двапати неделно на платформата Grafolio, пренесувајќи цела палета на емоции и опкружувањето во кое тие се изразуваат, а со своите романтични илустрации го привлекува вниманието на многу луѓе кои се нејзини верни обожаватели. Вашата доза љубов проверете ја во анимираното видео кое следува.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМоден стил: Бел бохо топ
Следна објаваНеделен хороскоп од 13.07. – 19.07.2015
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ