Слушнете ја легендарната песна на Мајкл Џексон “Beat It”, во една сосема нова, акустична верзија. Гитаристот Miguel Rivera за своето дело вели: „Сакав да ги спојам сите делови од оригиналната песна заедно, и главниот гитарски риф, и вокалната мелодија и перкусиите. Морав многу да се потрудам во однос на хармониите, но мислам дека на крај успеав”. Одлична изведба! Уживајте.

1

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗелено село – чудо на природата
Следна објаваРомантичен одмор од соништата во ‘Grotta Palazzese’
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ